Ana içeriğe atla

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı - Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Akyazı KYK Yurdu modern donatı ve imkanlarıyla 2018 yılından bugüne kadar 406 kapasite ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. 
Günlük yurt ücreti 9,66 TL olup bu ücretin içine dahil olan hizmetler;
          * Günlük oda temizliği, 
          * 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti, 
          * İnternet hizmeti, 
          * Isınma ve sıcak su hizmeti, çamaşırhane 
          * Beslenme yardımı…(yurdumuza asil olarak kayıt hakkı ile yerleşen öğrenciler için 5 TL kahvaltı 11 TL akşam yemeği olmak üzere toplamda günlük 16 TL beslenme yardımı olarak devletimiz karşılamaktadır).


          Yurdumuzda barınan öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını kaliteli geçirebilmeleri, dostluk, arkadaşlık duygularını pekiştirmek amacıyla  yurdumuzda eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif bir çok faaliyet yürütülmektedir. Eğitsel faaliyetler kurs, atölye ve konferanslar, sosyal sorumluluk projeleri, kültürel faaliyetler, doğa gezileri, sinema saatleri, sportif faaliyetler, turnuvalar gibi çeşitli etkinlikleri kapsamaktadır. Katılım giderleri tamamen devletimiz tarafından karşılanmakta ve öğrencilerimizden hiç bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca yapılan faaliyetler öğrenci isteği dikkate alınarak düzenlenmekte etkinliklere katılım  gönüllülük esasına dayanmaktadır. 


          Akyazı Yurt Müdürlüğü olarak gelecekte sağlık ordusuna katılacak sevgili öğrencilerimize hizmet vermekten onur duyacağımızı belirtiriz.

 

Not: 
Yurt Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu tarafından oluşturulan yurtlarda alınması gereken tedbirleri özenle tamamlamıştır.

 

Akyazı KYK Yurdu, D140 Karayolu üzerinde ve Akyazı Devlet Hastanesi yanında yer almakta olup, Meslek Yüksekokulumuza yaklaşık 3 km mesafede bulunmaktadır.

Akyazı KYK Yurdu ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vCRtegzfhmg&feature=youtu.be