Ana içeriğe atla

Akyazı ilçemizin haber sitesi “AKYAZI HAVADİS” www.akyazihavadis.com okulumuzun Mobilya ve Dekorasyon bölümü öğrencilerinin atölye çalışmalarını kapsayan haber içeriği yayınladı. İlgilerinden dolayı Akyazı Havadis çalışanlarına teşekkür ederiz.

Akyazı Meslek Yüksek Okulunun Mobilya Ustası Kız Öğrencileri İş Başında

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Akyazı  Meslek Yüksek okulunda okuyan kız öğrenciler, mobilya üretiminden dekorasyona her türlü işi rahatlıkla yapıyorlar. Narin elleri ile  kereste kesimi, montaj, boya, cila işlerini yapan kızlar,  erkek meslektaşlarına adeta taş çıkartıyor. Meslek Yüksek okulu Mobilya ve Dekorasyon Bölümünde eğitim gören 1o kız öğrenci, hızarda sunta ve tahta biçimlendirirken, masa, dolap, sandalye, kapı gibi her türlü mobilyanın üretimini gerçekleştiriyor. Narin elleri ,Ojeli tırnakları ve bakımlı halleriyle dikkati çeken kızlar, çekiç tutup, ağır el aletlerini rahatlıkla kullanıyor.

Mobilya ve Dekorasyon Hocaları Nurhan Yıldırım ve Hüseyin Üner nezaretinde öğrenim ve eğitim gören kız öğrenciler el becerileri ile erkeklere adeta taş çıkartıyorlar.Bölüm Hocası Nurhan Yıldırım bizlere verdiği bilgide;Toplam 10 tane bayan öğrencimiz var ve gayet çok meraklılar,derslerde çizdikleri resimleri atölyemizde uygulamasını yapıyorlar.Kız öğrencilerden 1.sınıf öğrencisi Büşra ve 2.sınıf öğrencisi Kübra Şahin;bu bölümün ilk tercihleri olduğunu söyleyerek ilk başlarda biraz çekindik başarabilirmiyiz diye ama zaman ilerledikçe büyük zevk almaya başladık ve mesleğimizi çok sevmeye başladık.Hocalarımız bizlere  çok yardımcı oluyorlar,hem severek hem eğlenerek dersimizi yapıyoruz dediler.

Haber linki: http://www.akyazihavadis.com/akyazi-meslek-yuksek-okulunun-kiz-marangozlari-is-basinda-67314.html